Курорт
Тип закладу
Профіль захворювання
Тип закладу:
Санаторій
від 834 грн
Тип закладу:
Санаторій
від 1160 грн
Тип закладу:
Санаторій
від 1450 грн
Тип закладу:
Санаторій
від 1900 грн
Тип закладу:
Санаторій
від 864 грн
Тип закладу:
Санаторій
від 1130 грн
Тип закладу:
Санаторій
від 861 грн
Тип закладу:
Санаторій
від 1250 грн
Тип закладу:
Санаторій
від 690 грн
Тип закладу:
Санаторій
від 1580 грн
Тип закладу:
Санаторій
від 1600 грн
Тип закладу:
Санаторій
від 530 грн
Тип закладу:
Санаторій
від 860 грн
Тип закладу:
Санаторій
від 1350 грн
Тип закладу:
Санаторій
від 1200 грн
Тип закладу:
Санаторій
від 1450 грн
Тип закладу:
Санаторій
від 720 грн
Тип закладу:
Санаторій
від 1095 грн

Курорти Закарпаття

Закарпаття – один з наймальовничіших і загадкових куточків Західної України. Зелені ліси та гори створюють надзвичайно красиві краєвиди, які милують око та зігрівають душу.

Більшу частину цього краю займають карпатські гори. Клімат у Закарпатті помірно-континентальний та сприятливий для людей які гостро реагують на кліматичні зміни.

Закарпаття відоме, як багатий на цілющі джерела та лікувальні ресурси край. Саме це і є запорукою відмінного відпочинку та оздоровлення. В Закарпатті нараховують 28 санаторіїв, кожен з яких спеціалізується на лікуванні окремих видів захворювань. Таке різноманіття зумовлено тим, що на відносно невеликій території зосереджена величезна кількість мінеральних джерел, різних за своїм хімічним складом та впливом на організм людини. За мінералізацією закарпатські мінеральні води є слабо-, мало-, середньо-і високомінералізованими, зустрічаються також розсоли. Таким чином, в Закарпатті є мінеральні води всіх бальнеологічних груп.

Лікувальні курорти Закарпаття

Курорт Поляна (Свалявський район). Лікування захворювань органів травлення у фазі стійкої та нестійкої ремісії (гастрит, виразка, ентерит, ентероколіт, хронічні коліки, розлади), захворювань печінки, панкреатиту, цукрового діабету легкого та середнього ступенів та ін. Визначальним лікувальним фактором є цілюща мінеральна вода «Поляна-Купіль». Взимку для відпочинку в Поляні діють спуски середньої складності, траса для початківців, працюють бугельні витяги.

Курорт Солочин (Свалявський район). На території курорту налічується близько 15 мінеральних джерел. Успішне лікування хронічних захворювань шлунково-кишкового тракту, захворювань ендокринної системи, супутніх захворювань серцево-судинної, центральної та периферичної нервової систем, опорно-рухового апарату. Курорт знаходиться між двома горами, тут можна об'єднати лижний відпочинок з лікувальними процедурами в санаторіях.

Курорт Солотвино (Тячівський район), Лікування алергічних захворювань. Місцевість багата унікальними природними рекреаційними ресурсами: карстові соляні озера (концентрація солей в яких більша ніж в Мертвому морі), соляні шахти, лікувальні грязі. Лікування спелеотерапією з використання мікроклімату підземних соляних шахт проводять в товщі солі підземного відділення на глибині 300 метрів на шахті №9. Лікувальний ефект продукує повітря, в 10 раз чистіше за поверхневе, насичене хлоридом натрію. Температура повітря тут 22-23°С, відносна вологість сягає 20-60%. Закарпатська обласна алергологічна лікарня використовує аналогічні підземні приміщення шахти №8. Профіль лікарні: алергічний риніт, астматичний бронхіт, бронхіальна астма легкої та середньої важкості.

Курорт Берегово (Берегівський район)  відомий термальними джерелами, де діють свердловини з гарячою мінеральною водою, які насичені залізом, на двох озерах діють термальні джерела високої мінералізації. В любу пору року температура води складає близько + 50°С, але в басейні охолоджується до +33°С. Лікарі не рекомендують перебувати у воді більше 2-х годин на добу. Медичними показаннями для лікування мінеральною водою з термального джерела в місті Берегово (зовнішнього застосування у вигляді ванн): захворювання опорно-рухового апарату, серцево-судинні захворювання, урологічні, гіпертонія, захворювання нервової системи.

Курорт Шаян (Хустський район). Лікування хронічного гастриту, виразкової хвороби шлунку та дванадцятипалої кишки, функціонального розладу кишечника, хронічного ентероколіту, коліту, холециститу, гепатиту, захворювання сечовивідних шляхів, інтоксикації, цукрового діабету інсулінозалежного, сечокислого діатезу. Курорт відомий своїми мінеральними джерелами, особливо водою «Шаянська», яка за вмістом гідрокарбонатів близька до мінеральних вод «Боржомі», «Єсентуки» і «Віші-Селестон». Курорт має розвинену інфраструктуру, бугельний витяг.

Курорт Міжгір’я (Міжгірський район), Лікування захворювань органів травлення (хронічні гастрити, гастродуоденіти, виразкова хвороба (після операції шлунку), хронічні холецистити, стани після холецистектомій, хронічні гепатити, панкреатити, дискінезії кишечника, особливо з наявністю алергічних проявів), захворювань органів кровотворення, захворювань порушеного обміну речовин, опорно-рухового апарату, захворювань верхніх дихальних шляхів. Багатий на родовища вуглекислих мінеральних вод, а саме: Соймівське та Келечинське.

Курорт Виноградів (Виноградівський район). Лікування захворювань органів травлення, ендокринної системи, опорно-рухомого апарату, серцево-судинної системи, периферійної нервової системи. Основою санаторно-курортного лікування є природні лікувальні чинники - місцеві мінеральні води трьох типів: «Теплиця», «Олегівська» та «Кушницька».

Курорт Кваси (Рахівський район). Лікування захворювань опорно-рухового апарату і периферичної нервової системи. Лікувальними засобами є миш'яковисті хлоридно-гідрокарбонатно-натрієві мінеральні ванни (зовнішнє застосування мінеральної води цього типу).

Курорт Карпати (Мукачівський район). Основні лікувальні фактори: кліматолікування, мінеральна вода Карпатського родовища «Карпатська» належить до лужних азотних кременистих терм, використовується для зовнішньої бальнеотерапії у лікувальних ваннах, в кабінетах гідротерапії, у басейні і для питного лікування із «Джерела краси». Вуглекисла гідрокарбонатно-натрієва борна мінеральна вода Полянського родовища. «Поляна Купіль» використовується для питного лікування в бюветі санаторію. Медичні показання: захворювання органів кровообігу і функціональні захворювання нервової системи, захворювання серцево-судинної системи.  

Село Лісарня (Мукачівський район), Лікування захворювань органів кровообігу і функціональні захворювання нервової системи, захворювання серцево-судинної системи. Основні лікувальні фактори: кліматолікування, мінеральна вода «Поляна Квасова», «Лужанська 7», «Лісарнянська».

Село Довге (Іршавський район). Основні лікувальні фактори: мінеральна вода «Кушницька», «Олегівська», «Боржавська», термальна вода «Теплицька». Ефективне лікування захворювань: шлунково-кишкового тракту, опорно-рухового апарату, верхніх дихальних шляхів, периферичної нервової системи, периферичних судин і порушення обміну речовин, кардіологічних і ендокринологічних захворювань.

Цілющі мінеральні води, які є основним лікувальним фактором курортів Закарпаття:

«Лужанська» - практично повністю складається з гідрокарбонатів та містить біологічно активні концентрації кальцію та ортоборної кислоти. Сприятлива для лікування захворювань: хронічний не атрофічний гастрит з підвищеною і такою, що зберігає кислотно утворюючу функцію шлунку, неускладнена виразкова хвороба шлунку та дванадцятипалої кишки, хронічний атрофічний гастрит зі зниженою і такою, що зберігає кислотно утворюючу функцію шлунку, хронічний панкреатит, хронічні коліти, що супроводжуються діареєю або запорами, хронічні захворювання жовчного міхура й інші захворювання жовчних вивідних шляхів різного походження стійкої й нестійкої ремісії, сечокам'яна хвороба без порушення прохідності сечі вивідних шляхів, цукровий діабет, деякі порушення імунітету.

«Лужанська-7» - характеризується наявністю в іонному складі біологічно активних концентрацій кальцію, бору, фтору, йоду, літію та найвищого для цих вод рівня метакремнієвої кислоти. Застосовується для лікування захворювань шлунку, переважно з підвищеним рівнем кислотності, супутніх змін органів травлення у вигляді вторинного холе- та панкреатостазу, різних порушеннях обміну речовин, кислотно-лужного стану організму, зокрема при проявах метаболічного ацидозу, що супроводжують цукровий діабет, при ожирінні.

«Поляна Квасова» - склад цієї гідрокарбонатної води збагачений бором, фтором, залізом та іншими мікроелементами.

Лікування всіх захворювань шлунка з підвищеним рівнем кислотності, рефлюкс-езофагіта, супутніх змін у вигляді холе- та панкреатостазу, а також хронічних панкреатитів, гепатозів, гепатитів, цукрового діабету.

«Поляна-Купіль» - вуглекисла середньомінералізована гідрокарбонатна натрієва мінеральна вода. Використовується для лікування захворювань шлунку переважно з високим рівнем кислотності, супутніх рефлюкс-езофагітах, змінах функції жовчного міхура, печінки та підшлункової залози, цукровому діабеті та інших порушеннях обміну речовин, ефективна при виразковій хворобі, асоційованій з хелікобактерною інфекцією, дисфункціях кишечника, сечокислих діатезах.

«Шаянська» - це вуглекисла слабомінералізована гідрокарбонатно-натрієва мінеральна вода. Лікувальні властивості: хвороби органів травлення, обміну речовин, прооперованого шлунку, хронічних захворювань печінки і жовчовивідних шляхів, захворювань нервової системи, цукрового діабету легкої і середньої важкості, неускладнених виразкових хворіб шлунку та дванадцятипалої кишки, хронічного гастриту з нормальною та підвищеною секреторною функцією, хронічного захворювання шлунково-кишкового тракту, хронічного захворювання підшлункової залози, захворювань кишечника, серцево-судинних захворювань, хронічної інтоксикації, в тому числі важкими металами.

«Келечинська» - маломінералізована вуглекисла залізиста, гідрокарбонатна, натрієво-кальцієво-магнієва вода, належить до групи нарзанів з високим вмістом заліза, міді, цинку, марганцю, кобальту. Лікувальні властивості: лікує захворювання крові та кровотворних органів, сприяє відновленню дефіциту заліза в організмі, прискорює дозрівання еритроцитів, сприяють новоутворення та утилізації заліза, забезпечує краще всмоктування заліза в кишечнику, бере участь у синтезі гемоглобіну та продовжує життя еритроцитів, має виражену діуретичну та холеретичну дію, покращує захисні властивості слизової оболонки шлунково-кишкового тракту, знижує протеолітичну активність шлункового соку.

«Сойми» - у бальнеологічній класифікації мінеральних вод відноситься до окремої групи вуглекислих гідрокарбонатно-хлоридних, натрієво-кальцієвих вод типу «Сойминська». Лікувальні властивості: профілактика та лікування запалення й алергічних проявів, запобігає розвитку атеросклерозу, виводить з організму чужорідні і токсичні речовини, уповільнює процеси старіння, має протимікробну дію, сприятливо впливає на шкіру, суглоби, функції серця і судин, лікує атеросклероз, хвороби підшлункової залози, підвищує продукцію шлункового і підшлункового соків, сприяє виведенню жовчі, сечі, утворення ферментів у кишечнику, лікує дисбактеріоз та анемію, виводить з організму радіоактивні елементи та солі важких металів, підвищує імунітет.

«Кушницька №12» - маломінералізована борна гідрокарбонатна натрієва вода, що надходить зі свердловини №12. Рекомендується при хронічних гастритах з підвищеною та нормальною кислотоутворюючою і секреторною функцією шлунка, неускладненій виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки, хронічних колітах, при синдромі роздратованого кишечника, хронічних панкреатитах і некалькульозний холецистити, хронічних пієлонефритах і сечокам'яної хвороби. Протипоказання до застосування - гострі холецистити, панкреатити, коліти та ентерити, злоякісні захворювання органів травлення.

«Кушницька № 867» - маломінералізована борна гідрокарбонатна натрієва вода. Клінічні ефекти: нормалізує рівень кислотоутворення у шлунку, має протизапальний ефект, нормалізує рухову і секреторну функції шлунково-кишкового тракту. Показання: патологія печінки та гастродуоденальної системи, хронічні гастрити з нормальною кислотоутворюючою і секреторною функцією шлунка, хронічні панкреатити, пієлонефрити, некалькульозний холецистити, сечокам'яні хвороби.

«Олегівська» - мінеральна вода з високим вмістом кремнію, за хімічним складом кремнієва гідрокарбонатна кальцієво - натрієва слабомінералізована вода. Показання до питного застосування: хронічний пієлонефрит, сечокислий діатез, хронічні некалькулезного холецистити і дискінезії жовчовивідних шляхів, хронічні коліти, хвороби обміну речовин (ожиріння, подагра, цукровий діабет), захворювання опорно-рухового апарату. Протипоказання: гострі холецистити і гепатити, хвороба Крона, неспецифічний виразковий коліт, злоякісні захворювання органів травлення. Вчені називають кремній мінералом молодості, здатним уповільнити процес старіння тканин, зміцнити стінки кровоносних судин, поліпшити синтез кісткової і хрящової тканини.

«Боржавська» - борна гідрокарбонатна кальцієво-натрієва маломінералізована вода. У ній дотримується природний баланс макро- і мікроелементів. Показання до застосування: хронічний коліт і синдром роздратованого кишечника, хронічні холецистити і дискінезії жовчовивідних шляхів, хронічні пієлонефрити, сечокам'яні хвороби.

«Теплиця» - змішана вода по підібраній оптимальній пропорції розведення термальної води слабомінералізованою для її використання в бальнеології. Зовнішнє застосування термальної мінеральної води у ваннах має болезаспокійливий і протизапальний ефект при лікуванні захворювань суглобів,, впливає заспокійливо на центральну нервову систему, посилює імунну систему організму, покращує обмінні процеси в організмі, нормалізує функціональний стан серцево-судинної системи у хворих з нейроциркуляторною дистонією гіпотонічного типу, артеріальною гіпертонією, ревматичними вадами серця, сприяє підвищенню пружності стінок венозних судин, поліпшенню відтоку крові з кінцівок з венозним застоєм.

Відпочинок в Закарпатті є також відомим термальними та мінеральними басейнами, які не тільки покращують здоров’я, але й мають омолоджувальний ефект. Для лікування та оздоровлення термальні джерела та басейни використовуються в таких курортах та санаторіях як:

 • Косино ( готель «Іванчо Бірток» та «Еко Термал»)
 • Берегово
 • Велятино
 • Мукачево
 • с.Виноградів «Теплиця»
 • с.Довге (санаторій «Боржава»)
 • с.Нижнє Солотвино (оздоровчий комплекс «Деренівська купіль» та «Термал Стар»)
 • Ужгород (готель «Золота Гора»).

З детальнішою інформацією про готелі та санаторії курорту Ви можете ознайомитися на нашому сайті:

 • Найкращі пропозиції відпочинку та лікування на курортах Закарпаття.
 • Актуальні ціни на 2021 рік в санаторіях та готелях Закарпаття.
 • Індивідуальний підбір туру, відповідно до профілю лікування.

Зателефонуйте нам, і ми з радістю проінформуємо Вас та запропонуємо найкращі варіанти для відпочинку та оздоровлення.